Psikofarma »

Eylül 26, 2016 – 11:07 pm | 43.647 Kez Görüntülendi

Epilepsi Nedir? Epilepsi İlaçları Nelerdir?

Epilepsi nedir?

Epilepsi normal nörolojik işlevleri bozan tekrarlayıcı nöbetlerin …

Read the full story »
Antidepresan İlaçlar

Antidepresan İlaçlar »»» Depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlardır. kimyasal yapılarına ya da etki düzeneklerine göre sınıflandırılırlar.

Antimanik İlaçlar

Antimanik İlaçlar »»» Zihin Dengeleyiciler Depakene Depakote sprinkles Lamictal (lamatrogine) Lithium (lithium carbonate) Eskalith Lithobid

Antipsikotik İlaçlar

Antipsikotik İlaçlar»»» Şizofrenideki düşünce bozukluğu, hallüsinasyonlar ve delüzyonlar gibi gürültülü psikoz belirtilerini giderir ve nüksü önlerler

Anksiyolitik İlaçlar

Anksiyolitik Sedatif Hipnotik ilaçlar »»» anksiyete tedavisinde kullanılan ilaçlardır. Diğer bir deyişle kaygı ve korku gidericiler olarak da adlandırılırlar

Antiepileptik İlaçlar

Antiepileptik ilaçlar »»» Epilepsinin yanı sıra epileptik olmayan nöbetlerin tedavisinde de kullanılılan ilaçlar Fenitoin Karbamazepin Barbitüratlar

Home » Obezite Tedavisi

Nadyak 10mg – 15mg Kapsül

Submitted by on Temmuz 16, 2009 – 2:12 pm | 2.357 Kez Görüntülendi

– 15mg Kapsül

Ticari Adı : 10mg – 15mg Kapsül

Etkin Madde:

Ticari Formu: 28 kapsül içeren blister ambalajlarda

Endikasyonları:
Nadyak (sibutramin), (VKİ) 30 kg/m2 veya üzerinde olup beslenme kaynaklı olanlarda ve VKİ 27 kg/m2 veya üzerinde olup obeziteye bağlı diğer risk faktörlerini taşıyan hastalarda diyetin yanında destekleyici tedavi olarak endikedir.

Kullanım Şekli ve Dozu :
Doktor tarafından başka şekilde önerilmediği takdirde;
Nadyak 10 mg/15 mg ile tedavinin konusunda deneyimli bir hekim tarafından başlatılması önerilir. Bu ajanla tedaviye başlamadan önce obezitenin sekonder nedenlerden kaynaklanmadığından emin olunmalıdır. Obezite kontrolüne uygun bir yaklaşım , ve yöntemleri içermelidir.
Yetişkinler: Başlangıç dozu, günde bir defa sabahları bütün olarak alınan bir adet Nadyak 10 mg’dır. Aç veya tok karnına alınabilir.
Nadyak 10 mg’a yeterli cevap vermeyen hastalarda (4 haftalık tedavide 2 kg’ın altında ), Nadyak 10 mg’ın iyi tolere edilmesi halinde, doz günde bir defa Nadyak 15 mg’a yükseltilebilir.
Nadyak 15 mg’a yeterli cevap alınamayan hastalarda (4 haftalık tedavide 2 kg’ın altında kilo kaybı) tedaviye son verilmelidir.
Yaşlı hastalar: Sibutraminin etkinliği ve tolerabilitesi az sayıda yaslı hastada araştırılmıştır, bu nedenle dozlama önerileri değişmemekle birlikte sibutramin yaşlı hastalara (65 yaş üzeri) uygulanırken dikkatli olunmalıdır.
Çocuklar: Çocuklarda kullanımı ile ilgili bilgilerin sınırlı olması nedeniyle 18 yasın altındaki çocuklarda kullanılması önerilmez.
Tedavi süresi: Tedaviye ilk üç ay içinde tedavi öncesi kilosunun % 5 ya da daha fazlasını kaybederek başarılı yanıt vermiş olan hastalarda, tedavi bir yıla kadar sürdürülebilir.

Ruhsat Sahibi İmal Yeri

Büyükdere Cad. 34398 Maslak – İSTANBUL Çanta 34580

Silivri – İSTANBUL

Kaynak: http://www.sanovel.com.tr/

Bir önceki yazımız olan VENİBA 37,5 MG XR başlıklı makalemizde ajitasyon, Anaflaksi ve Anksiyete hakkında bilgiler verilmektedir.