Rexapin

REXAPİN 7.5 MG 28 FİLM TABLET
Sinir Sistemi, Nöroloji >>> Şizofreni ve akut manik atakların kısa dönemli tedavisi

Prospektüs Bilgileri:
Olanzapin, 5-10 mg

Endikasyonları:
Şizofreni tedavisinde ve bipolar bozukluklarla beraber seyreden akut manik atakların kısa dönemli tedavisinde.

Kontrendikasyonları:
Tinactin, içeriklerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olduğu bilinen kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar / Önlemler:
Yalnızca harici kullanım içindir. Gözlerle temasından kaçınınız.

Yan Etkiler:
Bazı klinik çalışmalarda Tolnaftat ile anlamlı olmayan düzeyde hafif iritasyon, eritem ve kaşıntı görülmüştür. Ancak pek çok çalışmada Tolnaftat’ın topikal kullanımına atfedilen bir yan etki raporlanmamıştır. Tolnaftat’ın topikal uygulanım sonrası sistemik absorbsiyonu mümkün olmadığı için sistemik bir yan etki raporlanmamıştır.

Etkileşimler:
Diğer ilaçlarla bilinen bir etkileşimi yoktur.

Dozu Kullanma:
Hekim tarafından başka şekilde önerilmedikçe kullanımı şöyle önerilir: İlgili deri bölgesini yıkayıp iyice kurutun. Kullanmadan önce iyice çalkaladığınız sprey tüpünü ilgili alanın üzerini ince bir tabaka halinde kaplayacak şekilde spreyleyin. Eğer hekim tarafından başka bir şekilde önerilmedi ise sabah ve akşam olmak üzere günde en az 2 kere uygulayın.

Etken Maddesi: Olanzapin
REXAPİN 7.5 MG 28 FİLM TABLET Yerli, Beşeri bir ilaçdır.

Comments

GÖKHAN GÜNEY

Bipolar Bozukluk tanısıyla tedavi görüyorum.20001 sonundan beri tedavi görmekteyim.Ancak Rexapin 2.5 mg dan önce farklı bir ilaç kullanıyordum,bu ilaca geceli 3yıl oldu.Ancak dişlerimde anormal derecede bir çürüme gördüm,ve diş hekimimle arkadaş oldum sürekli oradayım bunun bu ilaç kaynaklı bir sonuç olduğunuda birkaç gün önce prospektüse göz atarken farkettim.2001 den beri hiç atak yaşamadım gayet sağlıklı bir şekilde hayatımı devam ettiriyorum,işime gidiyorum yani anlayacağınız herşey eskisi gibi normal seyrediyor işte.(diş dışında)