Psikofarma »

Eylül 26, 2016 – 11:07 pm | 43.602 Kez Görüntülendi

Epilepsi Nedir? Epilepsi İlaçları Nelerdir?

Epilepsi nedir?

Epilepsi normal nörolojik işlevleri bozan tekrarlayıcı nöbetlerin …

Read the full story »
Antidepresan İlaçlar

Antidepresan İlaçlar »»» Depresyon tedavisinde kullanılan ilaçlardır. kimyasal yapılarına ya da etki düzeneklerine göre sınıflandırılırlar.

Antimanik İlaçlar

Antimanik İlaçlar »»» Zihin Dengeleyiciler Depakene Depakote sprinkles Lamictal (lamatrogine) Lithium (lithium carbonate) Eskalith Lithobid

Antipsikotik İlaçlar

Antipsikotik İlaçlar»»» Şizofrenideki düşünce bozukluğu, hallüsinasyonlar ve delüzyonlar gibi gürültülü psikoz belirtilerini giderir ve nüksü önlerler

Anksiyolitik İlaçlar

Anksiyolitik Sedatif Hipnotik ilaçlar »»» anksiyete tedavisinde kullanılan ilaçlardır. Diğer bir deyişle kaygı ve korku gidericiler olarak da adlandırılırlar

Antiepileptik İlaçlar

Antiepileptik ilaçlar »»» Epilepsinin yanı sıra epileptik olmayan nöbetlerin tedavisinde de kullanılılan ilaçlar Fenitoin Karbamazepin Barbitüratlar

Home » antidepresan, Antidepresan İlaçlar, ilaç, Stablon

Stablon

Submitted by on Nisan 10, 2007 – 9:49 pm | 7.304 Kez Görüntülendi

12,5 MG 60 TABLET
Sinir Sistemi, Nöroloji » , Seratonin (5-HT) Agonisti

Prospektüs Bilgileri:
,12.5 mg

Endikasyonları:
Serotominerjik etkili antidepresandır. , somatik ve özellikle dijestif şikayetlerle seyreden ve alkol bağımlılarının anksiyodepresif durumlarının tedavisinde.

Kontrendikasyonları:
15 yaşın altındaki çocuklarda, MAO inhibitörü kullananlarda veya son 15 gün içinde MAO inhibitörü kullanmış olanlarda, gebelerde ve süt veren annelerde kontrendikedir.

Uyarılar / Önlemler:
Genel anestezi alacak hastalarda, anesteziden 24-48 saat önce ilaç kesilmelidir. Doz, tedricen azaltılarak tedavi sonlandırılmalıdır. Oluşabilecek nedeniyle araç ve motorlu makine kullanan hastalar uyarılmalıdır.

Yan Etkiler:
Mide ve karın ağrısı, ağız kuruluğu, , , , , , uykuya meyil, , , , , , , ve yutma güçlüğü gibi.

Etkileşimler:
ve rifampisinle birlikte verilmemelidir.

Dozu Kullanma:
Önerilen doz, sabah, öğle ve akşam yemeklerinde alınmak üzere günde 3×1 tablettir. Kronik alkoliklerde, siroz olsun veya olmasın doz değişikliği gerekmez. Renal yetmezliği olanlarda ve 70 yaşın üzeri olanlarda günlük doz 2 tablete indirilmelidir.

Etken Maddesi: Tianeptin
STABLON 12,5 MG 60 TABLET Yerli, Beşeri bir ilaçdır.

Bir önceki yazımız olan Insomin başlıklı makalemizde anksiete, Antidepresan ve Antidepresanlar hakkında bilgiler verilmektedir.