Edronax

EDRONAX 4 MG 60 TABLET
Nöropsikiyatrik » Antidepresan

Prospektüs Bilgileri:
Reboxetine mesylate, 4 mg

Endikasyonları:
Depresyonun akut tedavisinde ve başlangıç tedavisine yanıt vermiş hastalarda klinik iyileşmenin devamını sağlamada.

Kontrendikasyonları:
Ergo alkaloidlerine karşı duyarlı olanlarda.

Uyarılar / Önlemler:
Anamnezinde konvülsif hastalığı olanlar sıkı gözetim altında kullanılmalı ve nöbet gelişiminde tedavi kesilmelidir. Bipolar hastalarda idrar retansiyonu ve glokom hikayesi olanlarda dikkatle kullanılmalıdır. Önerilen max. doz üzerindeki uygulamalarda ortostatik hipotansiyon görülebilir.Bu nedenle antihipertansif ilaçlarla birlikte uygulandığında yakın takip önerilir. Gebelerde ve süt veren annelerde kullanılmamalıdır. Yüksek konsantrasyonlarda CYP2D6 ve CYP3A4’ü inhibe edebilir. CYP3A4’ün aktivisitesini azaltan ilaçlar reboksetinin plazma konsantrasyonunu arttırır.

Yan Etkiler:
Ağız kuruluğu,kabızlık,uykusuzluk, terleme, taşikardi, vertigo, idrar retansiyonu ve impotens gibi.

Etkileşimler:
MAO inhibitörleri ile birlikte kullanılmamalıdır.

Dozu Kullanma:
Günlük doz 2×1 tablettir.Klinik etkinlik tedaviye başladıktan 14 gün sonra görülür. 3 hafta sonra yeterli yanıt alınmaması durumunda günlük doz 10 mg’a yükseltilir. 65 yaş üzeri hastalarda günlük doz 2×2 mg’dır. 3 hafta sonra yeterli yanıt alınamazsa günlük doz 6 mg’a kadar yükseltilebilir. Renal ve hepatik yetmezlikte başlangıç dozu günde 2×2 mg’dır. Aç ve tok karnına kullanılabilir.

Etken Maddesi: Reboksetin Metansülfonat
EDRONAX 4 MG 60 TABLET İthal, Beşeri bir ilaçdır.

Comments

beril

merhaba doktora gittim direk ilac verdi bana.kullanmaya başlıcam ama yan etkilerinden endişeliyimm.

firuze

ayşen hnm çok güzel yazmışsınız.sizinle hemfikirim.keşke rahatsız olduğumuz dönemlerde de böyle düşünebilsek demi çünki iğleşdiğimizde herşey çok daaha kolay geliyor.Allah bizim gibi hastalık geçirmiş ve geçiren tüm hastaların yardımcısı olsun.

ayşen şenler

depresyon hastalığı, beynimizin ihtiyacı olan kimyasal maddelerin vucudumuzda azalmasıyla ortaya çıkar,kullandığımız ilaçlar ile eksilen kimyasal maddeler tamamlanır,beynimizin eksilen kimyasını tamamlamak biraz zaman alır,hastalığınızı kabullenin ilaçlarınızı tam kullanın,hastalıgın üzerinde durmayın,günlük yaşamınıza devam edin,sonunda mutlaka sağlığınıza kavuşacaksınız

elif

yeni kullanmaya baslayacagım.doz her 4 gunde bir artıyor. ceyrek ile baslayacakmişim. kullanan varsa bilgi verebilirmi neler yasadınız? ilk defa anti depresan kullanacagım icin endiseliyim. bagımlılık durumu rahatsız ediyor acıkcasi. tum yorumlarda neredeyse bagımlılık durumundan bahsediliyor. cok taraftar olmasamda terapimin yanında ilac destegi onerildi doktorum tarafından…